Jak na stárnutí pleti

Tak takhle ne, milé dámy. S takovým přístupem je jisté, že stárnutí své pleti moc neoddálíte. A krom toho si ještě podlomíte zdraví. Je samozřejmě více různých faktorů, které ovlivňují stárnutí pleti. Některé nemáme šanci ovlivnit, ale některé ano. Pokud chcete co nejdéle vypadat mladistvě, máme pár tipů jak to zařídit.

čištění pleti
Čistěte obličej dvakrát denně
Lidem trpícím akné se to doporučuje odjakživa. Ale pravidelné odstraňování nečistot z pleti je dobré i proto, aby nestárla. Nečistoty na obličeji způsobují, že pokožka produkuje více mastnoty. Brání tak jejich průniku hlouběji. Jenže mastnota pak ucpává póry na pleti. Proto se doporučuje ji dvakrát denně čistit.

Pijte více vody
Hlídejte si pitný režim a pijte alespoň dva litry vody denně. Ale opravdu doporučujeme vodu, nikoli sladkou limonádu, alkohol, energetické nápoje nebo kávu. Pokud vodu chcete ochutit, použijte citron. Ten navíc pomáhá při spalování tuků.

Jezte málo cukru
Špatná zpráva pro všechny mlsalky. Cukr škodí naší pleti. Odborníci doporučují snížit příjem cukru a nahradit ho ovocem a zeleninou. Nejen tím snížíte centimetry v pase, ale prospějete i své pleti. Cukr ji vyčerpává, může působit chronický zánět a pokožka rychleji stárne. Bez cukru bude vaše pleť zkrátka mladistvější.
citron na skleničce
Vyberte si chytře doplňky stravy
Pro tvorbu nové kůže je potřebný kolagen. Odborníci jsou ale poněkud skeptičtí k vitamínům, které jsou obohaceny o kolagen. Jejich užívání totiž nemusí nutně znamenat, že se kolagen z nich dostane do kůže. Doporučovány jsou ale aminokyseliny. Ty jsou nezbytné k tomu, aby si tělo vytvořilo kolagen vlastní.

Nekuřte
Tak tato závěrečná rada je hodně důležitá. Kouření prostě celému tělu a tedy i vaší pleti obrovsky škodí. V mládí si to tak neuvědomujete, ale jak roky přibývají, tím lze pozorovat, jak velký rozdíl je ve vzhledu pleti kuřaček a nekuřaček. Pleť první skupiny žen prostě stárne mnohem rychleji.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...