Pevné hýždě nejen díky cvičení

Toužíte po pěkném a pevném pozadí? Není nic jednoduššího než začít cvičit a začít jíst trochu zdravěji. Bez toho aniž byste se o svoje tělo trochu staraly, pěkného pozadí jen tak nedocílíte. Můžete ho ovšem podpořit vhodným oblečením. Jaké jsou nejlepší cviky na zadek, které se dají dělat doma? Klasikou, kterou můžete zpevnit své hýžďové svalstvo, jsou dřepy. Ne nadarmo se říká, že dělají jedny z nejhezčích zadků na světě. Stoupnete si s nohama lehce od sebe, váhu přenesete na své paty a plynule dřepujete. Dávejte si pozor, abyste držela rovně záda a neprohýbala se. Čím níž půjdete, tím více zapojíte jak hýžďové svaly, tak svá stehna. Každý den si zopakujte alespoň 3 x 20 dřepů.

dámské pozadí

Dalším účinným cvikem je zanožování. Jak na něj? Kleknete si na všechny 4 a při výdechu zvednete pravou nebo levou nohu vzhůru. Jakmile budete mít nohu v horní poloze, zatnete zadek a stehno. Noha je natažená a pohyby jsou pomalé a plynulé. Hlídejte si, abyste nohu nevytáčela do stran. Vždy po pár zopakování nohy vystřídejte. Opakujte alespoň 3 x 30 zanožovacích cviků.

Neméně účinné jsou výpady. Pracujete zde s vlastní váhou a nepotřebujete žádné závaží. Základem je přímé postavení. Poté vykročíte jednou nohou vpřed, aby stehno bylo vodorovně, ale ne před špičkou nohy. Pohyb se snažte udělat co nejníže. Prakticky to vypadá, jako byste chtěly někoho žádat o ruku s tím rozdílem, že si to vždy rozmyslíte a zase si stoupnete. Nohy střídejte a nezapomínejte na správné dýchání. Můžete opakovat 3 série po 20 výpadech.

výpady

Pokud nemáte však na cvičení tolik času kolik byste chtěla, ale chcete aby váš zadek vypadal dobře, pak je vhodné zvolit oblečení, které vám s vaším vysněným vzhledem pomůže. Sáhnout můžete například po tvarujících legínách s push up efektem nebo kalhoty a sukně s vysokým pasem. Zadek vypadá opticky kulatější a více sexy. Budete se cítit určitě velice dobře a navíc tím jen podpoříte vaši cvičící snahu. Nebojte se tedy si nějaký takový kousek do vaší skříně pořídit. Určitě nebudete litovat.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...