Stahování mp3

Ti co mají dokonalý hudební sluch se zlobí, že je mp3 nekvalitní. Jenže oni si neuvědomují, že obyčejnému posluchači to naprosto vyhovuje. Zastánci tohoto zvukového souboru většinou vědí, že je to ostříhaná verze. Ale jsou to jen jisté pasáže, hlavně ty, které již lidské ucho nevnímá.

Tento zvuk mimo jiné má více kvalitativních úrovní. A zde se musíme jen tak zběžně sestavit nad pojmem bitrate.

noty

Je to z angličtiny, kde originální název je bit per second, tedy počet bitů za jednu sekundu. Je to vyjádřeno zkratkami nebo chcete-li značkami bit/s, někdy také b/s, nebo bps. Nebudeme to rozebírat technicky. Prostě to berte jako fakt, že čím více informací, tím vyšší kvalita. To nám postačí, protože nás zajímají zvukové soubory. Když tedy uvidíte, že má nějaká skladba 128 kbps a druhá třeba 320 kbps, vězte, že ta druhá je o mnohem více kvalitnější. Ale také zabere více místa.

Ne, že by to byla nějaká katastrofa, mp3 bude pořád zabírat méně místa než například wav, pokud se tedy bude pohybovat v rozumných rychlostech. Ale 320 kbps prostě zabere více místa než 128 kbps. Ostatně, ten druhý údaj je naprosto běžný, a používá se nejčastěji. Podle odborníků je to takový mezník, nižší rychlost již může hudbu zkreslovat a nebude na poslech „čistá“.

poslech hudby v mp3

Většina hudby na internetu je uložena právě v tomto formátu a například na Youtube je všude. P

otřebujete-li z právě jmenovaného kanálu něco stáhnout, vyzkoušejte tento link, download mp3 from youtube 320kbps, kde za vás skoro vše udělá automat. To znamená, že si pak nebudete muset něco neustále převádět, komprimovat a čert ví co ještě. Soubor, který si takto online stáhnete bude již ve finální úpravě. Tím by měla být zaručena kvalita. Proto si vždy projděte parametry, než začnete samotné stahování. Pamatujte, že ze špatného souboru, tedy zvukového záznamu, už lepší neuděláte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share this post

Post navigation

You might be interested in...