Vyberte si správný preparát na čištění

Koupit si klasickou vodní plochu na zahradu není zrovna levný špás, ale také to nemusí být ani extrémně drahé. Hodně záleží na tom, jaký model zvolíte.

Vyberte si správný preparát na čištění

Existuje spousta zahrad, které jsou dostatečně velké, aby dokázaly pojmout vodní plochu, ale jejich majitelé se nad tímto krokem zatím pouze rozmýšlí. Je to dáno hlavně nutností poměrně rozsáhlých prací a také ceně, která bývá u větších ploch opravdu velká. To však neznamená, že by to nestálo za to. Navíc není nezbytné pořizovat si rovnou klasickou formu, ale je možné si koupit nadzemní bazén, pro který není potřeba hloubit žádné díry ani jakkoliv deformovat pozemek zahrady. Stačí ho jen složit a je to. Pozitivní také je, že tyto modely nejsou ani zdaleka tak drahé jako zapuštěné verze.

Schody v bazénu

Ovšem i nadzemní bazény je nezbytné čistit stejně jako ty zapuštěné. Hlavně v letních měsících, kdy bývá horko. K tomuto účelu lze využít ledacos, nejen síťky na smetí. Velmi efektivní jsou třeba krycí plachty či speciální vysavače. Bez čeho se však nedá obejít v žádném případě, to je bazénová chemie.

Vhodné pro čištění vody

Ta může mít celou řadu podob. V naší zemi se obvykle používá chlór, který je již odzkoušený. Běžně se s ní dá setkat nejen u domácích vodních ploch, ale také na veřejných koupalištích, a to jak venkovních, tak i situovaných do haly. Problém s chlórem je, že trochu zapáchá. Čím vyšší koncentrace se aplikuje, tím je to horší. A to není všechno. Existuje hodně lidí, kteří mají citlivější pokožku nebo nějakou kožní nemoc. Ti by se neměli v silně chlorované vodě koupat vůbec, jinak mohou mít různé problémy od svědění až po fleky. Naštěstí jsou tyto problémy vždy přechodné a obvykle odeznívají po osprchování.

Sportovní bazén

Co jiného?

Lepší než se snažit to přestát, je koupit jiný druh chemie, která tak neškodí. Dobrou alternativou je třeba aktivní kyslík, který je obdobně účinný, ovšem nedráždí pokožku a zápach také žádný nevydává. Trochu dražší alternativou je pak mořská sůl, která je pro pokožku dokonce balzámem. Tam je ale problém ten, že potřebuje solonizační jednotku. A ta je drahá.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...