Army móda

Army styl má v oblibě mnoho žen, především ty sportovně založené. Tento trend se vrací v různých variantách každý rok a v dámské módě je jednou ze stálic. Prvky z uniforem se prostě už pár desetiletí objevují na módních přehlídkách, ale i v běžném životě. Tento styl se dobře střihově i barevně začleňuje do šatníku většiny dívek a žen. Kousky se dají výborně kombinovat. To je velká výhoda. Například parky či kabáty vypadají dobře k džínám, ale i k čistě ženským prvkům jako jsou sukně a šaty. A nemusí to být jen oblečení určené pro volný čas a sport. Když zvolíte dobrou kombinaci jednotlivých kousků, můžete být velice elegantní dámou.
army móda

Základními prvky army stylu jsou

– svrchní oblečení (parky, krátké letecké bundy, vlněné kabáty s výraznými rameny)
– výrazné detaily (knoflíky, nárameníky)
– pevné, stabilní boty (vysoké, robustní podrážky, šněrování)
– barevnost a vzory podle uniforem,kamufláž neboli Camo (trička, košile, bundy, svetry, kalhoty, leginy)

Army elegance

Barvy tohoto stylu jsou především tmavě zelená, khaki, olivová, antracitová, okrová, hnědá, písková, šedá, černá. A samozřejmě výše zmiňovaný maskáčový vzor. Návrháři doporučují nebát se ani použití maskáčového vzoru třeba na delším svetru. Lze ho obléknout s černými leginami. Když zvolíte vhodné zlaté doplňky, budete za elegantní dámu. Lze použít i kombinaci s dlouhou bílou košilí a vestičkou.
armádní boty

Army boty

Patří i k jiným módním stylům. Jsou součástí módy punkerů, hipsterů, gothiků nebo grungerů. Lze je pořídit v různých barvách i provedeních. Typické jsou pro ně výrazné přezky a vysoké šněrování. Nosit je můžete k parkám, leginám, šortkám s tričkem nebo košilí s maskáčovým vzorem, ale třeba i ke krátkým šatům nebo krátké sukni a lehké zelené halence. Objevují se i ve variantě s elegantním nízkým podpatkem. Noste je třeba v kombinaci s úzkými džíny.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...