Jóga, která dělá s hormony divy

Cvičební sestava vás hodí do pohody
Tento druh jógy přivedla na svět Brazilka Dinah Rodrigues. Prvky klasické jógy doplnila tibetskou technikou, která pracuje s cirkulací energie. Samotná cvičební sestava se zaměřuje na hluboké břišní dýchání, které masíruje pohlavní orgány a podporuje jejich prokrvování. Kombinace cviků, dýchání a relaxace sníží hladinu stresových hormonů v těle. Cviky je nutné provádět v daném pořadí. Důraz je kladen na rychlost a dynamičnost jejich provádění. Cvičit by se mělo ideálně každý den nebo alespoň třikrát týdně. Pravidelné cvičení posílí vaši vitalitu, restartuje váš hormonální systém a zlepší vám náladu.
ruce na noze
Pro koho je určena
Hormonální jóga se doporučuje všem ženám starším 35 let. Lze ji doporučit především ženám:
· V menopauze:zmírní nepříjemné projevy (návaly horka, nespavost, podrážděnost, emocionální nestabilitu, ztrátu vitality a další).
· Při problémech s menstruačním cyklem: ty mají zejména mladé dívky (PMS, nepravidelná nebo bolestivá menstruace, cysty na vaječnících, polycystické vaječníky…).
· Při problémech s otěhotněním: pokud žena nemůže dlouho otěhotnět, může zkusit podpořit funkci vaječníků prostřednictvím hormonální jógy.
· Ve stresovém období:má-li žena potíže se spánkem, můžou jí cvičební techniky pomoci jej vyřešit.
· Se syndromem karpálního tunelu:ženy, které brní ruce po probuzení a trpí bolestmi zápěstí, může dát tento typ jógy naději na zlepšení.
· Se špatnou kvalitou vlasů, kůže a nehtů:hormonální jógová terapie bojují proti lámavým, nedostatečně hustým nebo třeba mastným vlasům, může zabraňovat nadměrné tvorbě vrásek nebo vyléčit lámavé nehty.
jóga v přírodě
Pro koho naopak není vhodná
Před začátkem kurzu hormonální jógy by měly ženy vyplnit dotazník. Ten by měl obsahovat dotazy týkající se specifických onemocnění a dalších faktorů, které by zabraňovaly zahájení hormonální jógové terapie. V některých případech by totiž povolení k návštěvě kurzu měl sepsat ošetřující lékař. Jde například o tyto případy:
· těhotenství (těhotné ženy by měly navštěvovat speciální cvičení pro těhotné),
· rakovina prsu,
· pokročilá endometrióza (vhodnější je spíše hatha jóga),
· větší myomy,
· pokročilá osteoporóza,
· zánět vnitřního ucha,
· zvýšená funkce štítné žlázy,
· srdeční potíže.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share this post

Post navigation

You might be interested in...