Prázdniny u prarodičů

V dnešní době není problém koupit hotové dětské zahradní domečky i se skluzavkou, ale jste-li starší ročník tak si jistě vzpomínáte, jak jste měli svůj vlastní domeček přímo v koruně stromů. Pokud jste jezdili na vesnici k babičce a dědovi, který byl tak trochu kutil, a to jsou většinou všichni dědečkové na vesnici, určitě se nechal přemluvit, aby vám postavil domeček v koruně vhodného stromu.

domeček

Stačilo vybrat správný strom, nějaké staré trubky, pár fošen a základ pro domek byl hotový. Nemusel mít stěny ani střechu, stejně bylo léto a horko a koruna stromu jako ochrana proti sluníčku stačila. Na strom se lezlo přímo po větvích, nebo se udělal obyčejný žebřík, sbitím pár prken hřebíky dohromady. Podnikavý děda vymyslel i jednoduchý kladkostroj a babička půjčila šňůru na prádlo, abyste mohli zavěsit košík, ve kterém vám nahoru posílali svačinu a něco k pití. Na stromě se dal prožít celý den. Často se na strom pověsila i houpačka. Ale ne plastová a koupená v obchodě. Mezi větve se dala vhodná trubka, koupily se maximálně kroužky a na lano se dala zavěsilo provrtané prkno. O prázdninách u prarodičů na vesnici se vždy dala užít hromada srandy. Potkali jste nové kamarády, z různých koutů republiky, nebyli jste až tak pod dozorem rodičů a babička vás volala jen na oběd a večeři.

houpačka

Prázdniny u babičky a dědečka jsou vždy nezapomenutelné, protože děti se dostanou ze svých stereotypů a nezřídka i ze své komfortní zóny, kterou jim někdy s přemírou poskytují rodiče. A prarodiče určitě s dětmi ožijí a užijí si s nimi hromadu srandy. Prázdniny mají 9 týdnů a málokteří rodiče zvládnou hlídat své děti sami celou dobu. Většinou musí vypomáhat prarodiče nebo děti jednou na tábor, nebo se využívají alespoň příměstské tábory. Ať už vaše děti tráví prázdniny jakkoliv, určitě si je užijí do sytosti, aby byli připravení na další školní rok.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...