Vhodné prostředí pro nemocného seniora

Od našeho narození se o nás starali jako o ten největší poklad na světě. My jsme dospěli, ale i tak nám stále pomáhali, tu pohlídat děti, tu nám podšoupli nějakou tu korunu na přilepšenou, upekli bábovku, nebo přinesli oběd. A o kom že to je řeč? Ano, je řeč o našich rodičích a prarodičích. Problém však je v tom, že čas zasáhl i je, jejich těla už nejsou vzpřímená, jejich tváře jsou plné vrásek a jejich duše se připravuje na cestu do nebe. Ale co jejich mysl a těla, dokud jsou ještě tady?
alzheimerova choroba na puzzle
Ať už Alzheimerova choroba, nebo stařecká demence si začínají vybírat svou daň. Naši senioři už nerozumí tomuto světu, občas se jim něco poplete… A tak použijí šatní skříň jako toaletu, protože jejich mysl jim řekla, že to je toaleta. Jindy odejdou nakoupit z domu a nedokážou se vrátit zpět. Dlouhé hodiny zoufale bloudí po náměstí a připadají si, jako v cizí zemi. Všichni někam chvátají, mluví rychle, jdou rychle. Všechno je rychlé a jejich zoufalství rychle narůstá. Seniora nám dom opakovaně přivedou strážci zákona a my si uvědomíme, že takhle to už dál nejde, protože hrozí, že se stane neštěstí. Co když si náš senior bude chtít zatopit a podpálí dům?
ztráta paměti
Nezbývá nám, než mu zajistit celodenní péči pro jeho bezpečnost i bezpečnost okolí. Ale jak to udělat, když musíte chodit do práce, abyste uživili studující děti i sebe? První možností je zůstat se seniorem doma na péči o osobu blízkou. Ovšem to je velmi psychicky a často i fyzicky těžká práce na 24 hodin denně. Naštěstí existuje ještě jedna možnost. Tou možností je umístění našeho milovaného seniora do domu k tomu určenému, do Senior domu či Alzheimer centra. Tam mu bude zajištěna bezpečnost tak, aby neohrožoval sebe, ani své okolí, všechny jeho potřeby, můžeme ho zde kdykoli navštívit, budou mu zde nabízeny různé podpůrné aktivity a bude zde se svými vrstevníky.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...