Co můžeme říci květinou?

Jestli chcete udělat někomu radost a nevíte jaký dárek zvolit, zvolte květinu. Určitě tím nic nezkazíte .

Květinou můžete vyjádřit své emoce a pocity k obdarovanému. Nemusíte kupovat zrovna drahé pugéty. Potěší i obyčejné luční kvítí. Samozřejmě se nehodí pro každou příležitost.
luční kvítí.jpg

Jakou květinu darovat a co s ní chceme říci?

Nejoblíbenější a nejčastěji darovanou květinou jsou růže. Osvědčená květina, kterou muži darují, zvlášť pokud chtějí ženě říci, že k ní pociťují vřelé city. V tomto případě je osvědčená rudá barva květiny. Tato barva značí totiž vášeň a smyslnost.

I tulipán můžete darovat, pokud jste se rozhodli někomu vyznat lásku a chcete ho přesvědčit o své náklonosti.
ďáblík bahenní.jpg

Obdržíte-li lilii, chce vás dárce přesvědčit o vaší nevinnosti a čisté duši. Od bílých květin se příliš neliší růžové, které říkají, že jste jemná a něžná duše.

Narcis podle květomluvy vás asi příliš nepotěší. Svědčí o sebelásce a sebestřednosti.

O květině žluté barvy se naopak tvrdí, že značí zradu a nevěru a žárlivost. Ale uznejte, že kytice žlutých narcisů nebo čajových růží má své kouzlo i přes negativní nařčení.

Dostanete-li pivoňku, myslí dárce na porozumění a přátelství.

Oblíbenou květinou jsou také gerbery, které se pěstují v nepřeberném množství barev. Gerberou chcete říci, že osoba, která ji od vás obdrží, je velmi upřímná.
kytice na tácku.jpg

Skromnou fialkou vyjadřujete slib věrnosti.

Romantické duše ocení luční kvítí. Symbolizuje volnost, skromnost, svobodu a radost ze života.

Trochu jinou kategorii je jmelí. Má svůj tradiční význam. Líbání pod jmelím je rozšířeným zvykem ve svátečním vánočním období. Zvyk pochází z Anglie a symbolizuje usmíření a má zajistit lásku a náklonost pro další období. Jmelí se podle tradice zavěšuje na dveře, aby přineslo do domu štěstí.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...