Dodávku si můžete pronajmout i pro stěhování

Stěhování svépomocí za socialismu bylo nesmírně komplikované. V první řadě byl problém s přepravou veškerých břemen, jejichž hmotnost nebo velikost přesahuje možnosti přepravní techniky. V té době nebylo tak snadné někam si zajít, vypůjčit si vozidlo a vše odstěhovat podle plánu, tehdy se pokoutně sháněla auta typu Škoda 1203, Multikár nebo V3S, případně se lidé museli spoléhat na tažné zařízení a vlastní přívěsné vozíky. Ostatně ani přívěs nebylo možné si někde vypůjčit.

stěhování bytu

Dnes to mají zájemci o stěhování svépomocí mnohem snazší. Pro stěhování si lze pronajmout vozidlo z půjčovny dodávek v Praze, a to jak pro denní, tak i pro noční stěhování. Přepravní dodávky jsou připravené převážet i objemná a těžká břemena a lze k nim připojit i oplachtovaný přívěs. Dodávky jsou ve výborném technickém stavu, není to jako s „dvanáctsettrojkou“, která se za jízdy rozpadala a mohla vám někde na cestě připravit trpkou zkušenost.

přepravní dodávka

Další výhodou přepravních dodávek je možnost nakládat předměty do vozidla pro jízdu na dlouhé vzdálenosti, pokud se zabezpečí interiér vozu proti poškození, je možné stěhovat cokoli až na druhý konec republiky. Vozy jsou opatřené dálniční známkou, mají všechny náležitosti pro bezpečný provoz na pozemních komunikacích a vy se nestaráte prakticky o žádné technické záležitosti.

Pouze vám doporučujeme zajistit si pojištění pro případ poškození dodávky z vaší strany, a to včetně interiéru vozu. Může se vám například přihodit nemilá událost, kdy se stěhované předměty uvnitř auta posunou směrem ke karosérii, promáčknou ji a majitel vozu vám to připíše k úhradě. Toto je v podstatě jediné úskalí celého projektu, proto na pojištění nezapomínejte, i když se vám to může zdát malicherné. Každopádně v případě zavinění nehody jiným vozidlem jde náhrada škody na vrub viníka nehody, nikoli na vás.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...