Jak vybrat pro dítě křeslo do pokojíčku? Rozhoduje bezpečnost i estetická stránka!

Hledáte něco, kam by si vaše dítko mohlo pohodlně sednout a třeba si i hrát? Dětskou židli nebo křeslo vybírejte opatrně, čím se při výběru řídit?

Jak vybrat pro dítě křeslo do pokojíčku? Rozhoduje bezpečnost i estetická stránka!

Hledáte ideální dárek pro své dítě, vybavujete mu pokojíček nebo se radujete z toho, že konečně samo sedí? Určitě zaměřte pozornost na dětská křesílka. Dětské křeslo by nemělo v žádném pokojíčku určitě chybět, při výběru ale postupujte opatrně, hledejte takový produkt, který bude splňovat všechny důležité parametry. Na co se tedy zaměřit a jak vybrat správně?

pexels-photo-315265

Podle věku dítěte

I když dneska stačí jedno kliknutí na internetu a najdete nepřeberné množství dětských křesílek či židlí, nenechte se zlákat tou první výhodnou nabídkou. U dětských křesel hodně záleží na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny, jaký mají potah i to, jak jsou vysoké. Vybírejte podle věku dítěte, respektive podle jeho výšky, tak nikdy neuděláte chybu. Dětské křeslo by totiž nemělo být příliš vysoké, dítě by mělo sedět tak, aby mu při opření se zády o opěradlo dosahovaly nohy na zem, jedině tak se nemusíte bát o bezpečí dítěte. Pamatujte na to, že malé děti mohou ve svém křesílku odpočívat, mohou se z něj dívat na televizi, prohlížet si v něm knížku a také si v něm hrát. Konstrukce by tak měla být dostatečně pevná, ale materiál by neměl být příliš těžký.

Křesla, která s dítětem rostou

U většiny výrobků se uvádí i maximální nosnost, například u křesel z pěny nebo u moderních sedacích vaků, ale na hmotnost hledět nemusíte, tyto křesla pak mohou doslova růst s vaším dítětem. Tyto křesla jsou velmi nízká, obvykle mají pouze vyvýšený sed a dítě si tak na ně vleze samo z podlahy, až vyroste, pořád pro něj ale křesílko zůstává pohodlné a bezpečné. Křesílko by mělo být pro dítě co nejvíce pohodlné, musí být stabilní a poskytovat oporu.

pexels-photo-4682146

Určitě se také vyplatí vybírat křesla se snímatelnými potahy, ty lze kdykoliv snadno sundat a vyprat podle potřeby. I úroveň údržby je důležité sledovat, přeci jen děti jsou ušpiněné v jenom kuse. Dobré jsou také potahy, které se snadno dají očistit a to vlhkým hadrem nebo mýdlovou vodou. Usnadníte tak sami sobě práci a dítě bude neustále v čistém. Kromě těchto praktických parametrů, ale nezapomeňte sledovat i to, jak křesílko vypadá. Je samozřejmé, že dítku se musí už na první pohled zalíbit. Co takhle veselé dětské křesílko krteček v pestrobarevných odstínech?

Děti milují nejen barvy, ale i tvary nebo zvířátka, tím u nich vždycky zabodujete. S barevným a pohodlným křesílkem ve svém pokojíčku bude každé dítě určitě spokojené.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...