Knihy mají mít své místo

Nebudeme si nalhávat, že náš domov si tvoříme podle svých představ a také si ukládáme věci tak, jak je chceme mít nejlépe uspořádané. To platí i o knihách, ve kterých je ukryto tajemné kouzlo různých příběhů, ale i návodů a dalších životních rad. Pěkně uklizená knihovna je nejen praktickým doplňkem bytu, ale zároveň dobře vypadá. Když budou zaprášené a rozházené, tak to moc dobrý dojem dělat nebude. Bohužel jsou to nejčastější neduhy, včetně špatného třídění a doslova přecpaných polic. Samozřejmě, že ten, kdo má knih poskromnu, tak bude s úklidem hotový raz dva, ostatní si musí vyčlenit delší dobu a to nemluvě o tom, když vedle knihovny je umístěný čtecí koutek a pokud se náhodou do ruky dostane velmi zajímavý titul, pak se to ještě může protáhnout déle.
knihovna u tv

Třídíme a redukujeme

Říká se, že domov bez knih je jako dům bez duše. To ale neznamená, že bychom měli mít doslova přecpané domovy. Úklid je naprosto ideální nejen na vyhnání pavouků, ale zároveň na to si udělat jasno, co doma zůstane a co můžeme poslat do světa. Knihy by se neměly v žádném případě vyhazovat ani pálit. Pokud se nám je nepovede prodat na inzerát, existují knihovny, antikvariáty nebo veřejná místa, kam je lze odnést a mohou posloužit zase někomu jinému. Pokud se jich nechceme vzdát, není problém pro ně vytvořit různé nástěnné police ve tvaru kruhu, spirály nebo schody, což se skutečně může stát zároveň designovým prvkem v interiéru. Pak se může krásně organizovat úklid na míru přesně.
květiny u knihovny

Domácí knihovna

Již jen ten název je tvořen od toho, k jakému účelu bude sloužit. To ale nemusí být jednoznačné. Dají se sem totiž umístit vhodné dekorace a ty dělají doslova zázraky. Dobře zde vyniknou minimalistické dekorace z keramiky, ale i nového moderního trendu, z betonu. Různé fotorámečky a led osvětlení. Pokud zbude volný prostor, tak je naprosto ideální pro náš čtecí oddychový koutek. Zde by rozhodně nemělo chybět pohodlné křeslo s podnožkou a odkládací stolek, kam si odložíme třeba šálek kávy, čaje nebo sklenku vína. Bez lampy se neobejdeme, ta především musí poskytovat dostatečné světlo. S teplou dekou a měkkým polštářkem rozhodně neprohloupíme.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...