Domov pro seniory vs. Seniorský dům

Velká otázka posledních let pro všechny seniory, kteří už potřebují častější zdravotnickou pomoc, ale stále na tom nejsou tak špatně, aby se o své základní potřeby nedovedli postarat sami. Domov pro seniory má přeci jen každý vsugerovaný jako „odkladiště“ starých lidí, a proto se stále častěji přiklání k bydlení v Seniorském domu, který pro ně představuje jakousi svobodu. Především tedy díky tomu, že v tomto domě jsou klasické bytové jednotky s kuchyňským koutem a vším co k ní patří, takže nemusí podnikat žádné společné aktivity s ostatními, když nechtějí.
Senior, aktivita
Na druhou stranu vědí, že lidé v okolních bytech jsou všichni v podobném věku, takže s nimi nakonec tráví čas rádi, ale stále je to pro ně něco jako dobrý vztah se sousedy a když jim někdo nesedne, tak není nutnost, aby ho vídali. Největší výhodou je však nonstop dostupná lékařská péče, které ve většině těchto „zařízení“ nechybí, nebo je k dispozici minimálně auto, které každého dopraví k doktorovi, když potřebuje.

Ruka, Stáří, Hůl

Další výhody

· Byt se nedá koupit, takže je tam každý jen v nájmu, což je plus především pro provozovatele těchto domů, ale dle mého názoru i pro rodinu člověka, který zde žije, a tím spíše, když nájemník nemá rodinu žádnou.

· Pokud se stane, že senior potřebuje vyzvednout léky, ale sám už si do lékárny jet netroufne, je ve valné části těchto domů možnost, že si nechá vyzvednout léky od „personálu“, který je zde k dispozici.

· Většina starších lidí má nějakého domácího mazlíčka, bez kterého nechce dát ani ránu. Ani to však v Seniorském domě není problém, takže ho nemusí dávat pryč a není to pro ně takový zásah, jako by byl, kdyby se stěhovali do Domova pro seniory, kde většinou mazlíčky netolerují.

· Za seniorem může přijet návštěva a klidně u něj přespat, protože je to přeci jen normální bytová jednotka, takže se zde neřeší žádné návštěvní hodiny apod.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...