Jak spát, když je zima

Dejte si před spaním teplou koupel

I když se obecně doporučuje spát v chladném a suchém prostředí, je velký rozdíl mezi chladem a mrazem. Pokud se vaše tělo snaží regulovat teplotu, určitě se budete snažit spát. Zkuste si dopřát horkou vanu před spaním, abyste se zahřáli a potom se cítili uvolněni.
spokojený spánek

Cvičení

Během intenzivního cvičení před spaním můžete zajít do stavu, abyste se cítili příliš povzbuzeni ke spánku. Jemná procházka vám zajistí oběh a pomůže zvýšit teplotu vašeho těla, což vám ponechá pocit útulnosti, než se dostanete do postele.

Použijte vhodnou přikrývku

Je důležité, aby nedošlo k podceňování, pokud jde o peřiny. Správná vás bude udržovat na správné teplotě, takže budete mít každý rok hluboký spánek, bez ohledu na sezónu. Mohli byste dokonce vyzkoušet elektrickou přikrývku, pokud byste chtěl být okázalí.

Oblečte se vhodně i na spaní

Šaty, ve kterých spíte, jsou stejně důležité jako tkanina. Dopřejte si nějakou přilnavé zimní noční prádlo a rozhodněte se pro vlněné ponožky. Oboje vám pomůžou k tomu, abyste v noci udržovali své teplo. Ovšem s oblékáním to nepřehánějte, nebo se probudíte!

Sdílejte teplo těla

Pokud žijete se svým partnerem, spojte tělesné teplo tím, že spíte blízko sebe. Dokonce můžete nechat svého domácího mazlíčka, aby zůstal ve vašem pokoji pro trochu větší teplo. Ve skutečnosti, to stejně deset až dvacet procent domácností už dělá.

Dát si horký nápoj

Nakonec bych doporučil, abyste se oteplil hezkým teplým nápojem, než se vydáte do postele. Vyhněte se kofeinu, protože je pravděpodobné, že bude kontraproduktivní. Místo toho proč nezkusit hezký šálek bylinného nebo bezkofeinového čaje? Zastavte se ale u jednoho šálku, nebo byste nakonec museli v noci chodit na toaletu, což by narušilo váš spánek.
zasněžená cesta

Láhev do postele

Staré metody jsou vždy nejlepší. Položte teplou láhev pod přikrývku, než zamíříte do postele. Jako alternativu byste si mohli vybrat pšeničný sáček který může být v mikrovlnné troubě. Zahřátá postel je během několika minut.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...