Máte v koupelně vlhko? Jak se s vlhkostí v koupelně poprat a jak se zbavit plísní?

Potýkáte se doma často s vlhkostí, máte v koupelně plísně a chcete se tohoto problému zbavit? Koupelna je místem, kde se plísním líbí, co s tím dělat? 

Máte v koupelně vlhko? Jak se s vlhkostí v koupelně poprat a jak se zbavit plísní? 

Kde je příliš mnoho vlhkosti, tam je obvykle i plíseň. S plísněmi zejména v koupelně se potýká celá řada domácností a na vině je obvykle nedostatečné odvětrávání, ale i fakt, že většina panelákových koupelen prostě postrádá okna. Když nelze vlhko pořádně vyvětrat, vznikne problém, ale i bez okna v koupelně se to dá řešit. Stačí se držet několika pravidel. Nemusíte panikařit, ani se obávat toho, že se vlhkosti či plísní už nikdy nezbavíte. 

vlhkost v koupelně

Je tam vlhko? Pořádně vyvětrejte! 

Ano, pokud chceme bojovat s vlhkostí, je důležité místnost dobře odvětrávat. Pokud vám chybí v koupelně místo, musíte si pořídit dobré odvětrávání koupelny a to zapínejte vždy, když se jdete koupat. Po koupání je nutné nechat dveře od koupelny otevřené, aby se vlhkost dostala ven. Ventilátor by v koupelně skutečně ale chybět neměl a vybírejte takový, který má dobrý výkon. Záleží i na velikosti koupelny a umístění ventilátoru. Je také dobré ohlídat si, aby v koupelně nezůstávalo mokré prádlo, a to platí i o ručnících. 

Pokud chcete pověsit vyprané prádlo, do koupelny bez okna, v koupelně, kde je problém s vlhkostí či dokonce s plísněmi, jej rozhodně nenechávejte. Musíte se naučit prádlo sušit jinde. Ale pozor i na ručníky, do kterých se po koupeli utíráte. I ty jsou samozřejmě pořádně mokré, i ty byste tak měli sušit někde jinde a ne v koupelně. 

koupelna bez oken

Jak vyhnat plíseň? 

Ruku v ruce s vlhkostí jdou bohužel i plísně. Ty se v koupelně tvoří hodně často a téměř v každé domácnosti s tím mají zkušenosti. Kromě zmíněných rad, musíte na plíseň vzít i pořádně silné prostředky. Těmi ji odstraníte. Pokud se chcete vyhnout chemii, je lepší vzít si na pomoc třeba obyčejný ocet nebo jedlou sodu. Každé místo, kde se plíseň tvoří, řádně ošetřete a plísně se zbavte. Pak se musíte už ale zaměřit zejména na snížení vlhkosti, jinak se plísně budou tvořit dál. 

Do koupelny můžete dát jako prevenci i jednu obyčejnou školní křídu. Ta totiž skvěle nasává vlhkost a může vám dobře posloužit. 

Share this post

Post navigation

You might be interested in...