Návrat do minulosti v podobě dobově zařízené chaty

Jednou z nejlepších variant dovolené je relax na vlastní chatě. Jedná se o místo klidu a pohody, kde vám nebudou zavazet jiní hosté, a vy si tak užijete klid ve svém, avšak daleko od domova. Mít vlastní chatu není až tak nereálná možnost, jelikož můžete získat peníze pronájmem chaty v době, kdy ji sami nevyužíváte, a zaplatit z nich část hypotéky, a nákladů. Jak ale chatu zařídit, aby pobyt na tomto místě byl doopravdy odlišný od běžného života? Dobově!

horská chata

Ložnice jako pro královský pár

Luxusní, avšak starožitný vzhled ložnice vás přesune naprosto do jiné dimenze, a bude se vám zde usínat s pocitem klidu. Nebudete totiž vzdáleni od práce a povinností pouze místem, ale i časem. Na spaní tak budou ideální volbou starožitné postele, třeba ty s nebesy, a vyřezávanými sloupky. Postel samozřejmě nemusí mít slaměnou matraci, doplníte ji snadno pohodlnou matrací vaší oblíbené značky. Nezapomeňte ani na noční stolky z masivu, malovanou šatní skříň, a toaletní stolek hodný královny. I osvětlení by mělo připomínat staré časy, avšak nemusíte nutně zapalovat svíčky, ledaže byste zatoužili po romantice.

Obývací pokoj pro skutečný odpočinek

Ačkoliv jistě budete v pokušení, televizi na chatu zkrátka nevozte. Místo ní si užijte večer u krbu, ve společnosti rodiny, například hraním stolních her, a se skleničkou dobrého nápoje v ruce. Namísto gauče pak rozmístěte po pokoji prostorná masivní křesla, pro pohodlí opatřená měkkými polštáři a dekami. Knihovna samozřejmě nesmí chybět. A rovněž bar, kde se vždy najde něco k pití, a na chuť.

chata uvnitř

Koupelna není od věci

Nemusíte se hned koupat v potoce, a místo toalety používat latrínu. Zkuste zvolit vanu nožičkách, která bude stát v koupelně na volno, starožitné umyvadlo, zrcadlo s pozlaceným rámem, a wc se závěsným splachovadlem.

Kuchyně

Zařídit kuchyni ve starožitném stylu dnes rovněž není problém. Moderní spotřebiče v dobovém designu seženete v každém kuchyňském studiu. Doplnit je můžete malovanou kredencí, a klasickou masivní lavicí.

Ať už sháníte nábytek rustikální, zámecký, nebo selský, nemusíte projíždět starožitnictví, abyste získali kvalitu, a věrohodnost. Stačí navštívit e-shop Svět pokladů, kde získáte český, kvalitně vyráběný nábytek s certifikátem pravosti, a to třeba i na míru.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...